top of page

Shanenawa - Shanekaya

Público·52 membros

(transmetim!!!) Anglia U17 Kosova U17 2022 6 nëntor 2023


Youth Teams. All of the latest news from the Young Lions, as head coach Greg Lincoln leads them on a 2024 UEFA U17 ...


Kosova bën pjesë në Grupin 1 të Ligës B, së bashku me Bjellorusinë, Gjeorgjinë dhe Luksemburgun. Raundi i parë do të vendosë se cilat skuadra promovohen dhe zbresin në ligat A dhe B përpara raundit të dytë që do të zhvillohet në pranverën e vitit 2022. Ndeshjet e raundit të parë në grupe do të zhvillohen ndërmjet 1 gushtit dhe 14 nëntorit. Nga Liga B në Ligën A promovohen pas raundit të parë kualifikues gjashtë fituesit e grupeve si dhe skuadra e dytë më e mirë, derisa nga Liga A në B bien shtatë ekipet e fundit në grupe. ((transmeto@@)) Kosova U17 Kroacia U17 2022 3 nëntor 2023 2323 Tetor, 2022. Shqipëria U-17 e pëson në fund nga Kroacia, shpresat për fazën e dytë të Eliminatoreve të Europianit mbeten gjallë. thumbnail. 21 Tetor, 2022... Në ndeshjen e dytë, më 6 nëntor, Dardanët do të ballafaqohen me Kombëtaren e Anglisë, ndeshje e cila do të luhet në stadiumin ‘Ivan Laljak-Ivić’ në orën 12:00, derisa në ndeshjen e fundit, më 9 nëntor, Kosova do të përballet me Ishujt Faroe. Kjo ndeshje gjithashtu do të zhvillohet në stadiumin “Ivan Laljak-Ivić”, në orën 13:00. /Lajmi. Kombëtarja U17 – Federata e Futbollit e Kosovës ... Anglia,… ffk 1 min read. Kombetaret, Kryesore, U17 · Kosova U17 e mbyll me barazim turneun kualifikues për Euro 2023. 11 tetor, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U17 ... Fotbal: Scoruri live Kosovo U17, rezultate și program meciuri 11.10.2022. E. Grecia U17. Kosovo U17. 5. 0. 08.10.2022. Î. Italia U17. Kosovo U17. 5 Anglia U17 - Kosovo U17, 09.11. Insulele Feroe U17 - Kosovo U17. Mai ... Almir Sinanaj – Grasshopper Club Zurich 2. Sebastian Paloka – KV Oostende 3. Engjell Krasniqi – Borussia Monchengladbach 4. Kosovo U17 - Club profile All information about Kosovo U17 () ➤ current squad with market values ➤ transfers ➤ rumours ➤ player stats ➤ fixtures ➤ news. Kosova U17 ka mbërritur sot në Zagreb, gati për kualifikueset për Kampionatin Evropian “Qipro 2024Kosova U17 ka mbërritur sot pasdite në Zagreb, ku do të marrë pjesë në turneun kualifikues për Kampionatin Evropian “Qipro 2024. Gjatë qëndrimit prej 10 ditësh në kryeqytetin kroat, Dardanët e drejtuar nga Arbnor Morina, do të zhvillojnë tri ndeshje në kuadër të Grupit 9, ku bëjnë pjesë edhe Kroacia, Anglia dhe Ishujt Faroe. Kosovo U17 vs. Finland U17 - 11 October 2022 11 tet 2022 — Kosovo U17 matches. Competition: All; UEFA U17 Championship Qualification. Show: All; Home; Away. Kosovo U17 v Croatia U17 live 03/11/2023 [LIVE] Follow the K 29 minuta më parë — U17 European Championship Match played on 3 November 2023 07:00. Statistics and results Kosovo vs CroatiaThe livescore of Kosovo vs Croatia... Edmir Dakaj – FC Thun 5. Fation Haxhiu – FC Honka 6. Ron Isa – BSC Young Boys 7. Ndeshjen e parë Kosova do ta zhvillojë të premten, në stadiumin ‘Branko Čavlović-Čavlek”, me fillim në orën 13:00. Në ndeshjen e dytë, më 6 nëntor, Dardanët do të ballafaqohen me Kombëtaren e Anglisë, ndeshje e cila do të luhet në stadiumin ‘Ivan Laljak-Ivić’ në orën 12:00, derisa në ndeshjen e fundit, më 9 nëntor, Kosova do të përballet me Ishujt Faroe. Kjo ndeshje gjithashtu do të zhvillohet në stadiumin “Ivan Laljak-Ivić”, në orën 13:00. Kosova U17 e nis me fitore ciklin kualifikues për ''Euro 2022'', mposht minimalisht AustrinëSport October 06, 2021 - 21:24 Lajmet e fundit nga sporti Përfaqësuesja e Kosovës U17 i ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme kualifikimet për Kampionatin Evropian “Izraeli 2022”. Dardanët e grupmoshës nën 17-vjeç kanë triumfuar në duelin e parë të ciklit kualifikues ndaj mikpritëses së ndeshjeve të Grupit 9, Austrisë, me rezultat 1:0. Golin e fitores tejet të rëndësishme për Kosovën e realizoi Elton Krasniqi, në minutën e 53-të pas asistimit të David Markut. Ndeshjen e dytë Dardanët U17 e zhvillojnë kundër Sllovenisë, më 9 tetor. results, fixtures, Kosovo U17 v Croatia U17 live EUROPEEuro U17 - Qualification - First stage. Arbnor Morina emërohet trajner i Kosovës U17 - NACIONALEArbnor Morina është emëruar trajner i ri i Kombëtares së Kosovës U17 të martën. Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se e ka arritur marrëveshje me Arbnor Morinën për postin e trajnerit të ekipit kombëtar të 17-vjeçarëve. FFK-ja nuk ka dhënë hollësi rreth kontratës me Morinën apo kohëzgjatjen e saj. Morina, ish-trajner i Ferizajt në Superligë së fundmi, do ta pasojë Arsim Abazin. “Puna e trajnerit është punë e cila nuk ka pushim dhe nuk ka kufij. Jam i lumtur që jam kthyer aty ku kam qenë prej vitit 2000 deri në vitin 2005. Së bashku me stafin tim do të mundohemi të bëjmë më të mirën që duhet bërë për Kombëtaren U17”, tha Morina për uebsajtin e FFK-së. Ai shtoi: “Jam i lumtur që po e pasoj Arsim Abazin, i cili është trajner i mirënjohur dhe miku im i vjetër. Kosova U17 ka mbërritur sot në Zagreb, gati për ... Anglia dhe Ishujt Faroe. Ndeshjen e parë Kosova do ta zhvillojë të premten, në stadiumin 'Branko Čavlović-Čavlek”, me fillim në orën 13:00. Në ndeshjen e ... Livesport: Kosovo U17 - results, fixtures, Kosovo U17 v Croatia U17 liveKosovo U17 results and fixtures on Livesport. com. This page is about Kosovo U17, (Soccer/Europe). If you're searching for results of an other team with the name Kosovo U17, please select your sport in the top menu or a category (country) on the left. Follow Kosovo U17 live scores, final results, fixtures and match details! Upcoming matches: 03. Kosovo U17 v Croatia U17, 06. Kosova U17 ka mbërritur sot në Zagreb, gati për Gjatë qëndrimit prej 10 ditësh në kryeqytetin kroat, Dardanët e drejtuar nga Arbnor Morina, do të zhvillojnë tri ndeshje në kuadër të Grupit 9, ku bëjnë pjesë... [8] UEFA European Championship record Qualification record Era Year Round Pos Pld W D L GF GA Squad U16 1982 to 1999 Part of SFR Yugoslavia and FR Yugoslavia — 2000 to 2001 Not a UEFA member U17 2002 to 2015 2016 to 2017 Could not enter 2018 did not qualify 3 0 2 8 2019 6 4 7 2020 1 2021 Cancelled due to COVID-19 pandemic 2022 2023 11 2024 To be determined Total 0/38 15 12 34 Fixtures and results[edit] 2022[edit] Players[edit] Current squad[edit] Coaching staff[edit] Position Name Head coach Arsim Abazi Assistant coach Fadil Berisha Fatos Vishi Goalkeeping coach Valmir Bytyqi Physiotherapist Gëzim Zogu Doctor Gëzim Murseli Head-to-head records against other countries[edit] As of 14 April 2021 See also[edit] Men's National team Under-21 Under-19 Under-15 Futsal Women's Under-17 Notes and references[edit] Notes[edit] ^ The club listed is the club for which the player last played a competitive match prior to the call-up. Kosova mëson rivalët në kualifikimet për Euro U17 dhe 12 mar 2021 — U17 në verën e vitit 2022. Ndërkohë, në kualifikimet e Evropianit Grupi A5: Zvicra, Anglia, Republika e Irlandës, Irlanda e Veriut Grupi ... Ndeshjen e parë Kosova do ta zhvillojë të premten, në stadiumin ‘Branko Čavlović-Čavlek”, me fillim në orën 13:00. [3] On 3 May 2016, at the Ordinary Congress. Kosovo were accepted into UEFA after members voted 28–24 in favor of Kosovo. [4][5] Ten days later, Kosovo was accepted in FIFA during their 66th congress in Mexico with 141 votes in favour and 23 against. [6] Competition record[edit] UEFA European Championship[edit] On 26 January 2017, in Nyon, it was decided that Kosovo should be part in Group 9 of the 2018 UEFA European Under-17 Championship qualification, together with Hungary, Netherlands and Wales. [7] On 10 October 2017, Kosovo made his debut on UEFA European Under-17 Championship qualifications with a 3–1 away defeat in against Netherlands. Miqësore: Kosova U17 - Maqedoni e Veriut U17 - YouTube YouTube YouTube 1:53:24 YouTube Federata e Futbollit e Kosovës 8 sht 2023 8 sht 2023 Mungojnë: Anglia 2022


Informações

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page